Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Co konkrétně by na tom mělo být proti pravidlům?

Díky za reakci, naprosto souhlasím, co se týká vulgárního chování k jakémukoli rozhodčí je nepřístojné a mělo by být okamžitě potrestáno hlavním rozhodčím. Ovšem kauza Pňov byla dosti problematická v tom, že hlavními rozhodčími byli samotní pořadatelé a s týmem (potažmo členem týmu), který se dopustil vulgárního chování jsou kamarádi a přeci je nevyhodí ze závodů.

Velice dobrý nápad je pak zavést technickou četu z řad organizátorů závodu, tak jako tomu je dnes již na většině lig. Kdo se byl letos podívat u nás v Úmyslovicích na HLČR, jistě si všiml, že tam jsou tyto technické čety běžnou praxí. Rozhodčí HLČR zajišťují obsluhu časomíry, kontrolu základny, startování a uznávání útoků. Samotní pořadatelé pak zajišťují kontrolu vybavení na přípravné základně, focení každého týmu na startovní čáře (jako pojistku v případě jakýchkoli nesrovnalostí), hlídání přešlapů u čáry stříkání, měření hadic po dokončení útoku a komentování závodu. Pořadatel zavodu mimo jiné dostal před samotný závodem od rady HLČR vybavení pro měření sportovního náčiní.

Dle mého názoru by něco takového nebylo špatné zavést i na Polabské lize. Tímto krokem by došlo jednak k samotnému zkvalitnění průběhu závodu, dále by se tím smazaly jakékoli nesrovnalosti nebo neobjektivita. Určitě není argumentem to, že pořadatelé nemají na tyto technické čety dostatečnou kapacitu lidí. Jelikož každý z pořadatelů má svůj soutěžní tým, stačí tyto úkony zastat právě těchto 7 lidí (za celý náš tým mohu říci, že to opravdu jde).

Není třeba vymýšlet nic nového, stačí se pouze inspirovat od ostatních lig, kde již mají takováto pravidla zavedena pár let a fungují výborně.

1

Zpočátku se vše začalo řešit v klidu, ale domácí z Pňova z toho vytvořili obrovskou senzaci skrze jejich komentátora, jací nejsou ti Úmyslováci blbci, že si dovolují protestovat. Doslova se nám pořadatelé vysmívali, že jsme úplně pitomí, že žádne rozdíly v hadicích nejsou (oranžový proužek je to samé, co žlutý) a naivně dávali za pravdu svým kamarádům z Měcholup (kamarádům, kteří na ně ušili podraz přímo na domácí půdě). Nakonec bylo vše dokonáno emocionálními výbuchy některých členů z Horních Měcholup.

Mrzí mě na tom jeden fakt. I přesto, že kluci z Pňova si nakonec zjistili, že neměli pravdu a rozdíl v hadicích je, nedokázali přijít s omluvou. Přitom proti nim nic nemáme, a to, že jsme se snažili pomoci zachovat fairplay závody bylo přátelské gesto. Jezdíme závody na úzké hadice, proto jsme věděli, o co se jedná, že hadice nejsou podle pravidel. Takže místo toho, aby pořadatelé zbystřili a dohledali vše potřebné na internetu, tak se nám celou dobu vysmívali a pomlouvali až do konce...

Zdravím,
v Úmyslovicích běželi kluci z Libice pouze pohár nikoli v rámci ligy (tedy čas se do ligy nepočítal). Vše bylo dle regulí a schváleno od rozhodčích. Kdo nevěří může si vše potřebné zjistit na OSH. Proto je důležité se více zajímat a sledovat průběh závodu. My zajišťovali pouze přihlášky do poháru.

Jinak pro všechny pochybovače (především pro pořadatele z Posledního sání v Pňově) zde zasílám odkazy na hadice:
ČERVENÝ PROUŽEK - široké hadice B75
http://shop.firesport.cz/good.php?goodId:27|Hadice-Pyrotex-B75-PES-R-Firesport-bez-spojek

ŽLUTÝ PROUŽEK - úzké hadice Supersport B70
http://shop.firesport.cz/good.php?goodId:232|Hadice-Pyrotex-B70-PES-R-Supersport-Extra-bez-spojek