Kategorie: Sezóna 2014

Ohlédnutí za sezónou 2014

Krátké ohlédnutí za letošní sezónou.

Máme poslední den v tomto roce, takže by bylo dobré shrnut uplynulou sezónu. Z počtu článků letošní sezóny je patrné, že jsme se jimi vůbec nezabývali. Dalo by se říci, že jaká byla naše publikační činnost, takové byly i naše úspěchy v sezóně.

Celá sezóna pro nás představovala jeden velký nezdar. Od začátku roku jsme měli, jako již tradičně, problémy sehnat stálého proudaře, takže jsme si museli vypůjčovat, kde se dalo. Chtěli bychom poděkovat klukům, kteří za nás běhali: Jenda Macoun SDH Krásná Ves, Lukáš Novotný SDH Kostomlátky a Pepa Adam SDH Písková Lhota. Další oslabení týmu přišlo z jara, kdy svou činnost ve sboru ukončil béčkař Ladislav Habrdle, kterému také děkujeme za účinkování v týmu.

Situace tak nebyla vůbec lehká, několik závodů na pozici béčkaře odběhl Víťa Bartoň z SDH Krásná Ves, jemuž rovněž děkujeme. Naštěstí se celkem brzy podařilo získat nového člena týmu na pozici béčkaře – Tomáše Havlinu. Dalším příjemným překvapením bylo, když se k nám ke konci sezóny přidal Honza Šafránek z SDH Pátek na post pravého proudaře, a my tak konečně po několika letech máme snad na delší dobu kompletní tým. Doufám, že v příští sezóně konečně budeme moci trochu potrénovat a začít předvádět kvalitnější výkony.

Něco ze statistik sezóny 2014. Odjeli jsme 8 závodů Jizerské ligy, kde jsme se celkově umístili až na 21. místě se ziskem pouhých 15 bodů. :-( Polabské ligy jsme se zúčastnili pouze ve dvou závodech (1x 3. místo), jelikož se zbývající závody překrývaly právě s Jizerskou ligou. Poslední závod, jehož jsme se zúčastnili v nové sestavě a zároveň tak završili sezónu, byl tradiční Memoriál V. I. Lenina 2014 v Širokém Dole, kde jsme skončili na 85. místě ze 104. týmů mužů. Ano, udělám radost některým členům týmu a přiznám, že to byla chyba nalejvače a košaře. :-)

Věřím, že rok 2015 bude úspěšnější. To se mimochodem ukáže již o následujícím víkendu, v sobotu 3. ledna totiž vyrážíme na zimní závod O pohár Tří království.

Na závěr bych rád jménem celého týmu SDH Úmyslovice popřál všem mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.


pdfStáhnout článek v PDF formátu

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.