Kategorie: Práce s dětmi

Podzimní tvoření s draky

Podzimní tvoření s draky 19. 10. 2012 v hasičské zbrojnici.

Tak a máme tu další krátký článeček o aktivitách, které provádí SDH Úmyslovice. Aby to někoho nezmátlo, nebudu psát o žádných závodech. To radši říkám na začátek. Tentokrát se bude jednat o zcela úplně něco jiného. Díky našim členkám a zároveň učitelkám v MŠ Katce Šudákové a Ále Luxemburkové, začalo SDH Úmyslovice provádět tvoření s dětmi na různá témata.

Dne 19. 10. 2012 se uskutečnilo první setkání v naší hasně (= hasičské zbrojnici). Vůbec jsme nevěděli, kolik dětí vlastně přijde, ale nakonec dopadlo vše na jedničku. Dříve než jsme vše začali plánovat, tak jsme si udělali takový malý průzkum, zda by měli rodiče zájem, aby se něco podobného pro děti vlastně dělalo. Dost nás to překvapilo, když skoro všem osloveným se náš nápad zamlouval. Nakonec dorazilo 12 dětí. Bohužel mnoho dalších nemohlo přijít a předem se omluvilo, ale na další tvoření určitě přijdou.

A nyní k samotné tvorbě. Děti měly za úkol a to i za pomocí maminek, vyrobit draky. Nejednalo se ale o draky na pouštění, ale o draky z krabice od mléka nebo džusu. Vše začalo tím, že si měly krabici libovolně nabarvit temperami. Ta se pak nechala schnout. Během doby schnoucí, si děti připravily oči, papírový ocas a další drobnosti, kterými potom krabici ozdobily do konečné podoby draka. Během práce se pouštěli písničky pro děti, kdo měl zájem, dostal čaj a nějakou dobrotu a některé maminky si mohly vyzkoušet kafíčko z naší hasnarestaurace (= kuchyň v hasičské zbrojnici).

Pokud vše shrneme, tak musíme konstatovat, že akce se opravdu vydařila. Byly zde děti nejen z Úmyslovic, ale i děti ze Senic, a dokonce i jedna maminka s dětmi až od Jičína, která se nechala zlákat a nakonec ničeho nelitovala.

Jako důkaz, jak vše probíhalo, přikládáme spoustu fotografií. Děkujeme tímto mamince paní Váňové, že i při práci s dětmi byla tak hodná a vše řádně dokumentovala.

Pro ty, co by měli zájem se zúčastnit dalšího tvoření, tak si zapište do deníčků datum 16. 11. 2012, čas 16.15 hod. a přijďte s vašimi rošťáky na další tvoření tentokráte na téma: „Hravá světélka“. Hlavně si nezapomeňte s sebou vzít jakoukoli krabičku od sýrů…

Děkujeme a těšíme se na Vás!!!

Nezapomeňte sledovat naše stránky www.sdh.umyslovice.cz, kde se dozvíte vše podstatné.


Foto

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete v sekci Galerie.

pdfStáhnout článek v PDF formátu