Kategorie: Sezóna 2013

O pohár tří království - Kunětice

O pohár tří království v PÚ 5. 1. 2013 v Kuněticích

Je tu nový rok 2013 a my opět přicházíme s další reportáží ze závodu, který se konal 5. 1. 2013. Soutěž pořádal SDH Kunětice ve sportovním areálu Ráby. Bylo i krásné počasí až na silný vítr, ovšem ani to se nevyrovnalo předchozímu závodu v -12 °C.

Na tento závod jsme opět jeli v trochu novém (ne stálém) složení, na pravém proudu Bróďa a béčko nám roztahoval Tomáš Havlina. Po příjezdu do areálu jsme jako vždy provedli prvotní průzkum, hlavně časomíry, občerstvení, záchodů a taky jsme museli zkontrolovat správnou teplotu vody v kádi. Poté už následoval nástup a jako první šli na řadu ženy, a poté muži.

Naše startovní číslo bylo 15, takže jsme měli dostatek času k občerstvení a chystání věcí na útok. Čas se ovšem naplňoval a my jsme museli vyměnit teplé oblečení za naše elasťáky a trička, ti, co však nepřicházejí do kontaktu s vodou, si vzali pod závodní tričko ještě jedno navíc a pomalu následoval přesun směrem ke startu. Během chystání na platě nás moderátoři zpovídali, jelikož na tomto okrese nejsme tak známí a velice je potěšila účast našeho béčkaře, protože se narodil ve stejném roce jako jeden z moderátorů. Všichni jsme měli své náčiní přichystané a odebrali jsme se za startovní čáru. Start proběhl v pořádku a bez ulití. Na první pohled bylo vše dokonale rozběhnuté. Koš v kádi 3,9 s voda z mašiny cca na 8 s a voda letěla kupředu, ovšem jak je naším zvykem vždy se něco pokazí a ani dnešek nebyl výjimkou. Voda byla u rozdělovače a v tom se ozval omezovač mašiny. Všichni upřeli zrak směrem k platu a divili se, proč nejde voda. Strojník Jirka se ještě pokoušel nasát vodu znovu, ale bohužel ani to se nepovedlo. Příčinou byla příliš měkká savice u stroje, která se při spojování a šroubování všemožně kroutila, až nakonec vylítla. Zklamání týmu bylo obrovské, jelikož jsme měli na dosah velice slušné umístění, ale takový je požární sport a i s těmito neúspěchy se musí počítat a my máme alespoň ponaučení do příště. Do tabulky hodnocení jsme se tedy zapsali s eNkem. Soutěž vyhráli kluci z Pšánek.


Video

Náš útok od 14:00.

pdfStáhnout článek v PDF formátu