Kategorie: Sezóna 2013

Polabská liga - Úmyslovice

4. kolo Polabské ligy 7. 9. 2013 v Úmyslovicích.

Dnes bych rád shrnul náš poslední závod, který se konal u nás na hřišti v Úmyslovicích v rámci 4. kola Polabské ligy. Nejprve ale začnu konečně pozitivní zprávou ohledně nové posily pro náš tým. Podařilo se nám sehnat nového člena do soutěžního týmu, Lukáše Kolbabu z SDH Budiměřice, na post pravého proudaře, se kterým jsem ve čtvrtek před závody absolvovali první trénink. Potvrdilo se nám, že Lukáš bude dobrá posila a jeho běžecké kvality na sebe nenechaly dlouho čekat, ale to už bych moc předbíhal vezmu to popořadě.

V pátek jsme začali přiravovat na hřišti na sobotu. Sešli jsme se v hojném počtu, takže šlo vše dle časového plánu. Večer jsme pak ještě poseděli a já s Habim jsme se trochu hecli a šli se koupat do kádě. Ostatní si s lehkými obavami o naše duševní zdraví klepali na čelo. :-D Koupání jsme ustáli bez virózy.

Sobotní ráno slibovalo velmi pěkné počasí. Kolem sedmé hodiny ráno se začaly sjíždět týmy. Dali jsme ještě dohromady ozvučovací aparaturu, pomohli složit terče a závod naplno vypukl. Vzali jsme si tradičně startovní číslo jedna. V prvním pokusu jsme odběhli poměrně slušný útok na jednotnou mašinu. Voda z mašiny na 8,1 s a výsledný čas 22,72 s. Dále následovaly útoky ostatních, ve kterých nás nikdo nepřekonal. Druhé pokusy jsme opět otevírali našim útokem, kdy jsme již roztrénovaní poslali vodu vpřed na 7,8 sekundách, kluci perfektně roztáhli celé vedení a proudaři vykouzlili letošní nejrychlejší čas na jednotné mašiny 21,89 s. S tímto časem jsme byli velmi spokojeni a Lukášova premiéra snad ani nemohla dopadnout lépe. Jen škoda, že mašiny přeci jen netlačí lépe, čas by byl určitě ještě zajímavější. Tento výkon, kdy ani ve druhých pokusech jsme nenašli přemožitele, nám zajistil celkové prvenství v soutěži O pohár SDH Úmyslovice a zároveň vynikající čas do ligy, kde možná přeci jen stoupla naše teoretická šance na pódiové umístění (po sezóně, kterou jsme si sami zkomplikovali).

Následovala kategorie žen, kde vyhrály holky z SDH Vestec. Poté jsme si připravili jako novinku doprovodnou soutěž O nejrychlejší nabíračku. I přesto, že jsem se bál o účast, musím říct, že se do soutěže přihlásilo dost družstev a vše dopadlo nad očekávání. V ženské kategrii zvítězila děvčata z SDH Bříství a mužskou kategorii jsme ovládli my, i když s trochu horším časem, než jsme si plánovali, a to 7,8 s. Tato soutěž zanechala pozitivní ohlasy, takže ji zkusíme za rok opět zopakovat.

Odpoledne pak proběhly útoky dětí v kategoriích mladší, starší a přípravka, kde byla účast více než hojná - přes 40 týmů. Soutěž skončila okolo šesté hodiny. Věřím, že se vše vydařilo, jak mělo a připravili jsme tak všem kvalitní soutěž. V závěru ještě připomenu, že 21. září se koná finálové kolo Polabské ligy ve Slovči, kde se ještě budeme snažit získat nějaký pořádný čas, který by nám snad mohl pomoci k celkovému pódiovému umístění. Držte nám palce.


Foto

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete v sekci Galerie.

První pokus

Druhý pokus

pdfStáhnout článek v PDF formátu