Kategorie: Sezóna 2013

Polabská liga - Sloveč

Finálové kolo Polabské ligy 21. 9. 2013 ve Slovči.

Na Polabské lize máme pro tento rok dobojováno. Jak jsem již avizoval dříve, nepodařilo se nám letos dosáhnout na pódiová místa. S dvěma dobrými časy a jedním opravdu špatným se už toho nedalo moc dělat. A jelikož naši soupeři také ještě v posledním závodu vylepšili své časy, padly veškeré naše naděje, a tak jsme se museli spokojit se 4. místem.

Jak tedy vypadly naše útoky ve finálovém kole Polabské ligy? Ve Slovči letos zmodernizovali zázemí pro požární útoky, vybudovali betonová plata pod základnou a káděmi, takže přibyla na nymburském okrese další kvalitní dráha. Bohužel náš první útok se hodně nevydařil. Košařovi se seknul koš a ještě před ponořením do kádě mu vypadl. Útok jsme však dokončili, bohužel s velmi mizerným časem 27,67 s.

Druhý pokus už byl mnohem lepší, ale k bezproblémovým útokům jej také řadit nelze. Na promoklé trávě to našemu levému proudaři Trnovi dvakrát podklouzlo. Jirka na stroji se trochu zdržel u spojů. Voda šla až na 10 s a výsledný čas byl 22,32 s.

V soutěži O pohár SDH Sloveč jsme skončili na 3. místě. V celkovém pořadí Polabské ligy jsme tedy vybojovali se součtem časů 28,97 s, 21,89 s a 22,32 s již zmiňované 4. místo. První místo obsadil tým SDH Kounic, druhé SDH Pňov a třetí SDH Hronětice A, gratulujeme.

Sezóna pro nás však ještě nekončí, čekají nás dva závody Jizerské ligy v Benešově u Semil a Frýdlantě. Dále Poslední sání v Pňově a hlavně pak jeden z nejprestižnějších a zároveň největších závodů v požárním útoku v ČR – O pohár VŘSR – Memoriál V. I. Lenina.

Tímto se s Vámi loučím, na viděnou u příští reportáže.


Druhý pokus

pdfStáhnout článek v PDF formátu