Kategorie: Sezóna 2013

Ohlédnutí za dosud uplynulou sezónou

Krátké shrnutí, jak si letos vedeme.

V prvé řadě bych se zde chtěl omluvit za neaktuálnost stránek a absenci reportáží z předcházejících závodů. Bohužel jsme byli dosti vytíženi, a tak se psaní odkládalo, závodů přibývalo, až se vše nakupilo a vznikl nám v tom trochu chaos. Rád bych tedy zrekapituloval naše dosavadní výkony a „úspěchy“ na Jizerské a Polabské lize.

Začnu tedy Polabskou ligou. V letošním roce došlo k poměrně zásadní změně. Podařilo se získat dotace na nové sportovní mašiny s obsahem 1500 ccm, které by měly být jednotné pro všechny týmy v kategorii STANDARD, jak v kategorii mužů, tak žen. Rozhodli jsme se proto (ač doposud nevím, zda to bylo zrovna šťastné rozhodnutí), že pro letošní sezónu budeme závodit v kategorii STANDARD. Většina týmů z kategorie SPORT-ELITE rovněž přešla do kategorie STANDARD, díky čemuž se v letošní sezóně běhá pouze kategorie STANDARD. První závod nám začal v Nymburce. Od samého začátku byl znát rozdíl ve výtlaku obou jednotných mašin, i přesto byly výkony obou mašin dosti podprůměrné. Po několika útocích bylo nutné jednu z mašin odstavit a vzít náhradní. Náš nejlepší dosažený čas ze dvou pokusů byl i kvůli našim chybám přes 28 s. Následoval závod v Pískové Lhotě, kde bohužel nepřálo počasí. Na mašinách proběhl servis, což se hned projevilo na výkonnosti a výtlaku mašin. Bohužel ani tentokrát jsme nezabodovali, opět kvůli chybám a následnému nesražení terče jsme si vysloužili z prvního pokusu NP. Jelikož ten samý den se konal závod Jizerské ligy, odhlásili jsme se z druhého pokusu a vyrazili na tento závod. Prozatím poslední závod Polabské ligy, který jsme měli absolvovat, se konal ve Vestci. Bohužel jelikož pořadatelé naplánovali doprovodné akce, zjistili jsme po příjezdu, že útoky se oproti původnímu času na pozvánce o 2,5 hodiny posouvají. Navíc nelogicky začínala ženská kategorie na 2B, a poté následovala kategorie mužů na 3B :-D. Někteří členové našeho týmu, se ovšem nemohli zdržet déle, jelikož už měli předem naplánovány jiné povinnosti, a tak jsme se ze závodu odhlásili. To je nejspíš vše k našemu dosavadnímu účinkování v Polabské lize. Čekají nás ještě dva závody. První z nich se bude konat u nás v Úmyslovicích 7. 9. 2013, kam jste všichni srdečně zváni. Závěrečné kolo se uskuteční ve Slovči. V letošní sezóně bohužel podle všech prognóz nebudeme zasahovat do bojů o první tři pódiová místa. Přesto se budeme snažit předvést alespoň v posledních dvou kolech kvalitní útoky.

A teď zhodnocení našeho dosavadního účinkování v Jizerské lize. Nenapadá mě lepší přirovnání než, že jsme dopadli jako sedláci u Chlumce. O závodě v Krásné Vsi jsem již psal v minulém článku, navážu tedy stručně na další závod, který jsme pořádali v Úmyslovicích. Vůbec se nám nedařilo, viz video níže. Proudaři byli daleko, a tak se jim nepodařilo na naše nové poctivé terče nastříkat. Z tohoto závodu jsme si odnesli 0 bodů. V současné době jsou již terče odlehčeny, takže už se srážejí lépe :-). Další závod v Kosmonosích, kde jsme byli opět bez proudaře, a tak jsme si vypůjčili Jendu Macouna z Krásné Vsi. Po drobném zaváhání u terčů jsme odjížděli na 11. místě s výsledným časem 21.03 s a 5 body. A tím jsme skončili s „uspokojivými“ výsledky. V Mříčné jsme měli opět zapůjčeného proudaře Láďu Šmejkala ze Sychrova, znovu se nám nepodařilo dokončit. V Libuni jsme byli opět bez proudaře, vypůjčili jsme si ovšem Milana Novotného z Bašnice, skončili jsme na 15. místě s výsledným časem 21.77 s a 1 bodem. Poslední dva závody pro nás byly opravdu špatné, jak v Huti, tak v Borovici jsme útoky nedokončili a do celkového hodnocení si připsali po dvou nulách. Nyní se tedy nacházíme na průběžném 21. místě s 8 body. Hlavní část viny na této příšerné bilanci si neseme sami. Především jsme vůbec netrénovali. Chybí stálý proudař. Podařilo se nám dohodnout s reprezentantem ČR v požárním sportu Jardou Říhou z Kostomlátek, avšak nemůže se zúčastňovat všech závodů, jelikož má závazky vůči svému týmu v rámci republikových závodů a mistrovství v požárním sportu.

Tolik tedy ve zkratce k uplynulé části sezóny. Musíme začít trénovat, jinak se z těch současných nezdarů nevyhrabeme a bude to jen horší, pak už by bylo na zvážení, zda má smysl účastnit se s takovýmito výkony prestižní soutěže jako je Jizerská liga. Věřím, že se jako tým opět semkneme a budeme podávat lepší výsledky, než jaké jsme dosud předváděli.