Kategorie: Sezóna 2013

JL Dneboh a Sychrov, noční závod Vestec

Závodní víkend 24. a 25. srpna 2013, Jizerská liga Dneboh a Sychrov, noční závod Vestec.

Máme za sebou celkem náročný závodní víkend. V sobotu jsme se vydali do Dnebohu na 8. kolo Jizerské ligy. Již v téměř tradičním počtu 6 závodících jsme se pro tento víkend dohodli s Jendou Macounem z Krásné Vsi, že si s námi zaběhne levý proud. Zároveň se také ozvali našemu hlavnímu vedoucímu Tomovi kluci z Jirkova. Jelikož se jejich narážeč nestíhal vracet z dovolené na sobotní závod, poprosili jej, zda by si mohli půjčit narážeče od nás. Když mi později Tom oznamoval, že poběžím za Jirkov (patřící mezi kvalitní tým Jizerské ligy, který je zvyklý dělat útoky kolem 17 sekund), přijal jsem zprávu s nadšením a zároveň s menšími obavy, aby vše vyšlo a já klukům útok nepokazil, jelikož jsem nebyl s jejich košařem sehraný.

V sobotu počasí opravdu přálo, areál v Dnebohu i trať byly perfektní, mohli jsme se těšit na zajímavé výsledky. Po příjezdu jsme se odbavili a já byl pozván od kluků z Jirkova na „stmelovací“ poradu :-D. Poté proběhla menší zkouška s košařem z Jirkova, abychom se trochu sehráli. Čas se naplnil a já absolvoval první útok za Jirkov. Výsledný čas 17,76 s. Na pódiové umístění to sice nevyšlo (Jirkov skončil pátý) jen o pouhých 9 setin na 3. místo, ale doufám, že jsem kluky nezklamal. Pro mě to byla největší sportovní událost podílet se na takovémto času. :-D Jakmile byl útok dokončen, přesouval jsem se zpět k našemu týmu na přípravnou základnu. A celé to pro mě začalo znovu. Náš útok byl o něco pomalejší, :-D dokončili jsme v čase 19,10 s. Byl to však náš doposud nejrychlejší čas. V tomto závodě jsme skončili na 9. místě se ziskem 6 bodů do průběžného pořadí.

Aby toho nebylo málo, při cestě domů jsme se dohodli, že bychom se mohli zúčastnit nočních útoků ve Vestci. Problém však byl, kde seženeme dva proudaře. Náš stálý proudař Trn byl na soustředění a přijížděl jen na závody Jizerské ligy. Nakonec jsme tým pro tento závod poskládali. Náš béčkař Habi běžel pravý proud, béčka nám zaběhl Tomáš Havlina z Úmyslovic a levého proudaře Michala Antoše z Vestce jsme dohodli přímo na závodech. Útoky se běžely na dva pokusy s přetlakovým ventilem. Byly povoleny pouze slabé mašiny do 1500 ccm, proto jsme běželi na naší „dvanáctku“, která má již svá nejlepší léta za sebou. Začínalo se v 9 hodin večer. Celý útok probíhal za tmy, bylo povoleno mít zapnuté pouze světlo na mašině a běžci měli povoleny čelovky. Většina týmů na soutěži měla „patnáctkové“ mašiny a objevila se i jedna „osmnáctka“. Věděli jsme proto, že moc šancí na vítězství s naší Máňou mít nebudeme, ale přijeli jsme především pro zábavu a zkusit si útok ve tmě. O to více nás těšilo, když jsme po prvních pokusech drželi průběžné první místo s časem 28,78 s, a nechali tak za sebou všechny papírově silnější mašiny. V druhém pokusu jsme si čas ještě vylepšili na 27,70 s. Bohužel ani to nestačilo a byli jsme poraženi týmy Dolních Krut a Vestce. K naší smůle se nesoutěžilo na součet časů, kde bychom byli jasnými vítězi, ale na nejlepší dosažený čas. Skončili jsme tak na 3. místě, ale při představě, že náš tým nebyl ve standartním složení a že nás překonaly pouze dva týmy se silnějšími mašinami, byli jsme s 3. místem spokojeni. Domů jsme se vrátili okolo půl druhé v neděli ráno.

Po pár hodinách spánku jsme vyráželi opět směr hasičárna, připravit se na další závod Jizerské ligy tentokrát v Sychrově. Počasí již nebylo tak slunečné jako v sobotu, přesto stále příjemné a slibující kvalitní výsledky, které na sebe nenechaly dlouho čekat. Parádní útok s časem 16,87 sekund předvedli kluci z Renmotor Jinolice, čímž byl zaznamenán nejrychlejší útok letošní Jizerské ligy v kategorii mužů. Náš útok se úplně nevydařil sice náš pravý proudař Míra nastříkal v čase 18,46 s, ale půjčený proudař Jenda Macoun prostříkal a výsledný čas byl 23,98 s. Rozhodně mu to ale nevyčítáme a děkujeme, že za nás běžel.

To je zhruba souhrn víkendu. Naše forma se zase kousek posunula dále, ale stále ještě nemůžeme být spokojeni. Musíme zapracovat na svých chybách a snažit se trénovat, abychom se vypracovali na nějaké standardní časy, se kterými budeme moci konkurovat první desítce týmů Jizerské ligy. Nakonec bych ještě připomněl, že příští závod O Pohár SDH Úmyslovice (4. kolo Polabské ligy) se koná v Úmyslovicích 7. 9. 2013, kam jste všichni zváni.