Kategorie: Sezóna 2013

Jizerská liga 2013 - Krásná Ves

Jizerská liga 5. 5. 2013 v Krásné Vsi.

Náš první závod letošní sezóny proběhl v Krásné Vsi, kde se běželo první kolo Jizerské ligy 2013. Jako již tradičně začíná náš závodní den srazem před hasičárnou, kde naložíme nezbytné náčiní do auta a vyrážíme směr Rašovice pro našeho strojníka Jirku. V hasičárně jsme ještě zjistili, že kolo od našeho přívěsného vozíku je lehce podhuštěné a bylo tedy potřeba najít čerpací stanici s funkčním kompresorem. Jak jsme se později přesvědčili, nebylo to zcela jednoduché. Nakonec se nám podařilo najít vhodnou stanici s veškerým vybavení v Nymburce.

Nyní už nám nic nebránilo vydat se do Krásně Vsi. Asi po hodině cesty, kdy jsme se pomalu blížili do cíle, si Jirka vzpomněl, že tudy nedávno projížděl a našel novou zkratku. :-D Po předchozích zkušenostech se zkratkami jsme však zvolili standartní trasu. Drobné zmatení nastalo ještě přímo v Krásné Vsi, kde jsme lehce zabloudili, avšak na druhém konci vesnice jsme se rychle zorientovali. Byl to důsledek toho, že minulé dva roky jsme byli zvyklí jezdit do Krásné Vsi na noční závody, takže se nám ve dne jevila vesnice trochu jinak. :-D

Na fotbalovém hřišti již na nás čekal náš béčkař Láďa, který jel tentokrát sám, ale jelikož měl u sebe navigaci, nečinila mu cesta problémy. Jelikož se již od minulé sezóny potýkáme s problémem a tím je, že nám chybí na stálo jeden proudař, měli jsme dohodnuto s Petrem „Bróďou“, který bydlí nedaleko od Krásné Vsi, že za nás poběží. Komplikace však nastala, když nám Bróďa zavolal 15 minut před zahájením závodů, že bohužel nemůže dorazit. Náš hlavní velitel Tom Luxemburk nám však dokázal rychle zajistit náhradu, a to proudaře z Maršovic.

Nyní jsme již měli kompletně zajištěný soutěžní tým a po nástupu jsme si začali připravovat naše vybavení. Naše startovní číslo bylo 12, takže bylo na vše dostatek času a mohli jsme sledovat i útoky ostatních týmů. Jak se začal čas nachylovat, pomalu jsme se přesouvali k přípravné základně, kde následně proběhlo měření hadic, kontrola proudnic, koše, rozdělovače a další výzbroje. Ještě jsme stačili zhlédnout brutální útok týmu Renmotor Jinolice a už se šlo připravovat na hlavní základnu. Příprava proběhla ve standardním čase 4 minut, kterou jsme s dostatečnou časovou rezervou zvládli. Tom zvolil k rozdělovači širší céčka, protože se od jejich zakoupení stále potýkal s jejich nepoddajností, nafukováním a samovolným pohybem koncovek.

Náš pokus tedy mohl začít, start se nám podařil napoprvé, na základně vše klaplo. Zvolili jsme taktiku dávat později plyn, abychom dali šanci klukům vepředu. :-D Možná mohla jít voda o chvíli dříve. Terče se podařilo klukům srazit v čase 18,95 s na pravém terči a s časem 19,45 s na levém terči. Na první závod jsme s tímto časem byli celkem spokojeni, samozřejmě zde byly chyby, o kterých jsme si později řekli a budeme se na nich snažit pracovat. Celkově jsme se v tomto závodu umístili na 14. místě z 23 týmů se ziskem 2 bodů. Zvítězil tým Renmotor Jinolice s výsledným časem 17,15 s.

Po skončení kategorie mužů následovala kategorie žen, kde se vítězkami staly ženy z Vitiněvse s časem 15,56 s. Následovalo vyhlášení, po kterém jsme ještě počkali na předání reklamních billboardů, jelikož příští kolo Jizerské ligy se koná u nás v Úmyslovicích.

Cesta zpět již proběhla v poklidu bez dalších komplikací. :-D

Tímto bych reportáž zakončil. Na viděnou příště u dalších závodů u nás v Úmyslovicích.


Foto

Kompletní fotogalerii ze závodu naleznete v sekci Galerie.

Video

Autor videa: Jan Macoun

pdfStáhnout článek v PDF formátu