Kategorie: Sezóna 2012

Polabská liga - Úmyslovice

Finále Polabské ligy 22. 9. 2012 v Úmyslovicích.

Tak a máme tu článek z Finále Polabské ligy. Všichni jistě víme, že se tento závěrečný závod běžel u nás v Úmyslovicích, takže to vezmu pěkně od začátku i s přípravami. Na hřišti se postupně sešel celý tým již v pátek odpoledne. Začali jsme tedy navážet občerstvení, nápoje, lavičky, ohrazovat trať, stavět stany, skládat gril a další potřebné věci. Mezitím se ještě museli dořešit a doladit úpravy pro podzemní napouštění vody u obou kádí. Přípravy trvaly až do pozdního večera, kdy jsme pak ještě chvíli poseděli. Poté část týmu odjela vyspat se domů a zbytek strávil noc na hřišti.

Po téměř probdělé noci nás ráno čekalo nemilé překvapení v podobě deště, který tak ztížil nejen soutěžní podmínky, ale i dokončení příprav závodu. Intenzita deště se s blížícím nástupem začala snižovat, a tak jsme doufali, že se závod přeci jen vydaří. Jakožto pořadatelé jsme si vybrali startovní číslo 1, abychom se mohli věnovat co nejvíce organizačním záležitostem a zajistili tak kvalitní průběh závodu. Bezprostředně po nástupu jsme vyrazili připravit se k našemu útoku. Přestalo pršet, což nás potěšilo, ale sychravo nadále zůstalo a mokrá trať taktéž nenahrávala rychlým útokům. Na start jsme šli s tím, že nemá cenu za dané situace běžet úplně na plno. Přesto se našemu béčkaři Láďovi u základny smekly nohy, a tak předvedl roznožku. :-) Muselo se tedy čekat s plynem, výsledný čas tak byl 21,11 s. Našim největším rivalům se na mokré trati také moc nedařilo, jejich první pokusy vypadaly následovně: Písková Lhota A - čas 25,24 s, Hronětice A – čas 21,65 s. Po prvních pokusech jsme tedy drželi prozatímní prvenství, ale ještě nebylo nic jistého, druhé pokusy byly teprve před námi. Po odběhnutí kategorie STANDART následovaly druhé pokusy, které jsme opět otevírali my. Před přípravou na základně chtěl ještě strojník Jirka zahřát mašinu, k velkému zděšení mašina nechtěla nastartovat, důvodem byla téměř vybitá baterie. Rozjeli jsme proto krizový plán - narychlo si od někoho vypůjčit baterii. Naštěstí se Jirkovi podařilo mašinu nastartovat. Šli jsme se tedy připravit na základnu. U druhého pokusu se zdálo být vše v pořádku, nedošlo k žádné kolizi u základny, avšak mašina o sobě (ne)dala znovu vědět, respektive se opět nechala přemlouvat, než naskočila. Voda tak šla pozdě a z dané situace jsme dokázali vytěžit čas 21,72 s. Pak již bylo vše jen a jen v rukou našich soupeřů. S napětím jsme tedy sledovali, jaký čas vykouzlí a zda nás sesadí z prvního místa. Bohužel ani druhé pokusy nevyšly našim soupeřům dle představ (Písková Lhota A - čas 24,54 s, Hronětice A – čas 22,56 s), my si tak oddychli a zároveň jsme mohli začít slavit náš titul mistrů Polabské ligy pro rok 2012 v kategorii SPORT-ELITE. V kategorii STANDART zvítězili Hronětice B.

Po skončení závodů mužů došlo k přestavění dráhy na 2B pro ženy. Zde ovládly kategorii SPORT-ELITE holky z Pískové Lhoty B, kategorii STANDART vyhrály ženy z Bříství. Počasí se mezitím značně umoudřilo a dokonce vysvitly i první paprsky slunka. Následovalo vyhlášení soutěže mužů a žen, kde jsme získali jak Pohár SDH Úmyslovice za nejryhlejší útok závodu, tak pohár za 1. místo v celkovém pořadí Polabské ligy pro rok 2012 v kategorii SPORT-ELITE.

Odpoledne začala soutěž mladších žáků, přípravky a starších žáků. V kategorii mladších získal celkové vítězství tým Písková Lhota A, přípravku ovládly děti z Pátku A, a v kategorii starších zvítězila Písková Lhota A. Všem účastníků byly předány ceny jak za SDH Úmyslovice, tak následně došlo k rozdání cen od vedoucích Polabské ligy – OSH Nymburk.

Celá soutěž končila krátce po 17. hodině a my se opět dali do práce. Bylo třeba sklidit veškeré věci a sportovní náčiní z areálu hřiště. Naštěstí nás zde zůstalo dost, takže šlo vše dobře. Skončili jsme kolem 9. hodiny večer a poté již značně unaveni vyrazili ještě na chvíli do hasičárny zhodnotit celou soutěž. Takto tedy proběhlo Finále Polabské ligy, tímto ukončuji další reportáž a zase někdy příště.

Pro úplnost zde uvádím konečné pořadí všech týmů Polabské ligy.