Kategorie: Sezóna 2012

Mikulášská soutěž v PÚ - Obruby

Mikulášská soutěž v požárním útoku v Obrubech 8. 12. 2012

Po delší odmlce přináším reportáž z Mikulášských závodů v požárním útoku, které proběhly v Obrubech u Mladé Boleslavi 8. prosince 2012. Náš tým tentokrát vyrazil na závody ve velmi slabém počtu a to 5 členů. Naštěstí bylo povoleno vypůjčit si chybějící závodníky z jiného týmu. Na facebooku jsme tedy před závody požádali o pomoc a ozvali se nám kluci z Nové Vsi, kteří nám zapůjčili jejich proudaře a béčkaře. Kluci z Nové Vsi taktéž postrádali druhého proudaře, a tak na oplátku běžel náš proudař Míra za jejich tým.

A nyní k samotným závodům. Jelikož se jednalo o celkem netradiční prosincový závod, dala o sobě zima patřičně vědět. Ranní hodnota teploměru ukazovala -12 °C. Představa, že konečně okusíme ty pravé ledové lázně v kádi, nás s košařem naplňovala radostí.

Sraz u hasičárny byl naplánován na obvyklou 8. hodinu. Řízení se tentokrát ujal zkušený závodní řidič Trn. :-D Jak již bývá naším dobrým zvykem, opravdu jezdíme zkratkami, které jsou sice delší, ale o to horší cesta, ani tentokrát jsme neudělali výjimku. :-D Samotné vyvrcholení naší cesty přišlo ve chvíli, kdy jsme dorazili na místo. Po krátkém rozhovoru s místními hasiči nám bylo sděleno, že se nacházíme v Obrubcích a závody se konají v Obrubech. Jelikož také akorát odjížděli na závody, nabídli nám, že nás raději na místo doprovodí. :-D

Dorazili jsme tedy zdárně na správné místo. Abych nastínil situaci, stupeň Celsiův byl skutečně nemilosrdný. Voda do káďě byla čerpána z místního rybníka za pomocí PS12, která nezvládla tyto podmínky, a tak musela být povolána náhradní. Při pohledu do káďě s ledovou tříští všechny košaře humor přešel. Situace ale nebyla tak dramatická. Pořadatelé s těmito podmínkami předem počítali, a tak byla připravena pro všechny týmy vedle závodní dráhy prostorná hala s vytápěnou místností pro převlékání.

Nastala 10. hodina. Proběhl nástup s krátkým přivítáním, a poté již vyrazil první tým na přípravu. První útok proběhnul úspěšně. Na základně se připravovali kluci z Pšánek. My jsme se zatím přesunuli se všemi věcmi poblíž základny, protože poté už následoval náš pokus. Ještě předtím jsme shlédli dobře rozeběhnutý, avšak smolný útok Pšánek. Po prvním útoku přimrznuly terče, takže proudařům se nepodařilo nastříkat. Naše příprava se proto o chvíli protáhla. Museli jsme čekat, až nám rozmrazí terče, takže především ti členové týmu, kteří vyrazili jen v tričku značně „vytuhli“. :-D

Podmínky pro útok byly opravdu velmi nepříznivé, o čemž se vzápětí po odstartování našeho pokusu přesvědčil košař, jemuž prsty na rukou zmrzli a znecitlivěli natolik, že při snaze uchopit koš mu z ruky vypadnul. Tato chyba nás stále cenné vteřiny, a tak šla voda z mašiny až na 11. sekundě a výsledný čas byl 18,58 s. I s tímto nepovedeným časem jsme přes polovinu závodu drželi průběžné první místo až do chvíle, kdy nás o necelou půl sekundu překonal tým SDH Dneboh. Posunuli jsme se tak na druhé místo. V závěru nás i tým Dnebohu, ještě překonal tým SDH Kosmonosy s časem 15,xx s, čímž se posunuli na první místo a my tak skončili na celkovém 3. místě.

Po vyhlášení a předání cen vyrazil tým v počtu 2+1 domů. Shodou okolností jsme se ještě zastavili ochutnat domácí zabijačku. Proběhlo ještě menší rozjímání o závodu, a poté jsme se již vydali na základnu v Úmyslovicích. Tímto byla završena pestrá sezóna závodů v roce 2012.